Tankinkorkki Ski-Doo, Lynx useimmat eri mallit

Tankinkorkki Ski-Doo, Lynx useimmat eri mallit

Tankinkorkki Ski-Doo, Lynx useimmat eri mallit

Tankinkorkki Ski-Doo, Lynx kelkkoihin! Soveltuu useisiin eri malleihin.

Korvaa Oem varaosanumeron: 513033025

Katso sopivuus taulukko alta!

Hinta 48,99 €

MerkkiMalliVuosimallistaVuosimalliinLisäinfo
LYNX49 RANGER 600 ACE20122013
LYNX49 RANGER 600 E-TEC20112013
LYNX59 YETI 55020122013
LYNX59 YETI 600 ACE20112013
LYNX69 RANGER ALPINE 1200 4-TEC20132013
LYNX69 YETI 600 ACE20122013
LYNXADVENTURE 800HO20052005
LYNXADVENTURE GT 1200 4-TEC20102013
LYNXADVENTURE GT 600 E-TEC20092012
LYNXADVENTURE GT 600 SDI20092012
LYNXADVENTURE LX 600 ACE20122013
LYNXBOONDOCKER 3700 600 E-TEC20132013
LYNXBOONDOCKER 3700 800 E-TEC20132013
LYNXBOONDOCKER 3900 600 E-TEC20132013
LYNXBOONDOCKER DS 3900 800 E-TEC20132013
LYNXENDURO 500 (ROTAX 493)20012004
LYNXENDURO 500 (ROTAX 494)20012004
LYNXENDURO 500 SPECIAL (ROTAX 493)20012004
LYNXENDURO 500 SPECIAL (ROTAX 494)20012004
LYNXENDURO 600 (ROTAX 583)20012004
LYNXENDURO 600 (ROTAX 593)20012004
LYNXENDURO 600 SPECIAL (ROTAX 593)20012004
LYNXENDURO 700 SPECIAL20012002
LYNXEXPLORER 55020052005
LYNXLIGHT TOURING19991999
LYNXRACING (ROTAX 453)20012004
LYNXRANGER 55020042006
LYNXRANGER 60020042006
LYNXRANGER V-100020032004
LYNXRAVE 55020102013
LYNXRAVE 60020092010
LYNXRAVE 600 ACE20122013
LYNXRAVE BIG PIPE X19992000
LYNXRAVE CROSS20012004
LYNXRAVE RE 600 E-TEC20092013
LYNXRAVE SC 600 E-TEC20102012
LYNXRAVE SNOWCROSS19992000
LYNXSPORT TOURING 60020032003
LYNXSPORT TOURING 70020012001
LYNXSUPER TOURING 50020012002
LYNXSUPER TOURING 60020012003
LYNXSUPER TOURING 70020022002
LYNXSUPER TOURING 80020022003
LYNXTOURING V-100020052005
LYNXXTRIM 600 ACE20122013
LYNXXTRIM 600 E-TEC20092013
LYNXXTRIM 800R20102010
LYNXXTRIM COMMANDER 600 E-TEC20092013
LYNXXTRIM COMMANDER 600 SDI20092013
LYNXXTRIM SC 600 E-TEC20092013
LYNXXTRIM SC 800R POWERTEK20092010
LYNXYETI 550 (ROTAX 552)20082011
LYNXYETI 600 (ROTAX 593SDI)20062008
LYNXYETI PRO 55020092010
LYNXYETI PRO V-80020072011
LYNXYETI SUV 55020092009
LYNXYETI SUV V-80020062009
LYNXYETI TUV 600 HO SDI20072008
LYNXYETI TUV V-130020062008
SKI DOOEXPEDITION 600 ACE20132019
SKI DOOEXPEDITION 600 E-TEC20132019
SKI DOOEXPEDITION XTREME 800 E-TEC20172019
SKI DOOFORMULA III 60019971999
SKI DOOFORMULA III 70019982000
SKI DOOFORMULA III 80019982000
SKI DOOFREERIDE 800 E-TEC 13720122017
SKI DOOFREERIDE 800 E-TEC 14620122017
SKI DOOFREERIDE 800 E-TEC 15420122017
SKI DOOGRAND TOURING 60020102018
SKI DOOGRAND TOURING 600 ACE20102018
SKI DOOGRAND TOURING 600 E-TEC20102018
SKI DOOGRAND TOURING 70019972000
SKI DOOGRAND TOURING 80020012001
SKI DOOGSX 500 SS20042004
SKI DOOGSX 60020092015
SKI DOOGSX 80020122015
SKI DOOGTX 60020092009
SKI DOOLEGEND 60020042004
SKI DOOLEGEND 80020042004
SKI DOOMACH 119972000
SKI DOOMACH Z (ROTAX 779)19961996
SKI DOOMACH Z (ROTAX 799)19972003
SKI DOOMACH Z 100020052007
SKI DOOMXZ 50020042004
SKI DOOMXZ 60020092018
SKI DOOMXZ 600 HO SDI20092018
SKI DOOMXZ 600 SPORT ACE20092018
SKI DOOMXZ 600HO20092018
SKI DOOMXZ 600HO E-TEC20092018
SKI DOOMXZ 600HO SDI20092018
SKI DOOMXZ 80020082017
SKI DOOMXZ 800HO20082017
SKI DOOMXZ RENEGADE 1000SDI20062007
SKI DOOMXZ RENEGADE 60020102018
SKI DOOMXZ RENEGADE 600HO E-TEC20102018
SKI DOOMXZ RENEGADE 800HO20042004
SKI DOOMXZ RENEGADE X 1000SDI20062007
SKI DOOMXZ RENEGADE X 800HO20042004
SKI DOOMXZ X 800HO20042004
SKI DOOMXZ X-RS 800HO20042004
SKI DOOSKANDIC 60020112020
SKI DOOSKANDIC TUNDRA 600HO XTREME20112018
SKI DOOSUMMIT 1000SDI20052007
SKI DOOSUMMIT 50020092009
SKI DOOSUMMIT 60020092018
SKI DOOSUMMIT 600HO20092018
SKI DOOSUMMIT 600HO E-TEC20092018
SKI DOOSUMMIT 600HO SDI20092018
SKI DOOSUMMIT 80020032017
SKI DOOTUNDRA LT 600 ACE20112018
SKI DOOTUNDRA XTREME 600 E-TEC20112018
SKI DOOTUNDRA XTREME 600HO E-TEC20112018

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 12.7.2023 alkaen.

Verkkokauppa

Northern Sledparts, Markus Roukala, markusroukala@northernsledparts.com, 04578326628 .

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Huomioithan että uudet varaosat sisältävät arvonlisäveron 24% ja purkuosat myydään marginaaliverotusta käyttäen.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Hinta

Tuotteen kauppahinta on tilauksen tekohetkellä www.northernsledparts.fi sivustolla oleva hinta tilattavalle varaosalle, mikäli muuta ei erikseen sovita. Huomioithan että uudet varaosat sisältävät arvonlisäveron 24% ja purkuosat myydään marginaaliverotusta käyttäen, joten käytettyjen varaosien kauppahinta ei sisällä ALV-verovelvolliselle vähennettävää veroa. Jos tuote sisältää arvolisäveron 24% näkyy se ostoskorissa ennen tilauksen vahvistamista. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Maksaminen ja maksutavat

Klarna Checkout

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat lasku, osamaksu, korttimaksu sekä verkkopankkimaksut.

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Northern Sledpartsin yleiset ehdot.

Paytrail

Paytrail on sinulle turvallinen maksutapa. Meillä on Finanssivalvonnan myöntämä maksulaitostoimilupa. Palvelu on Paytrail Oyj:n (y-tunnus 2122839-7) ylläpitämä, ja se on osa Nets-perhettä.

Paytrail-maksunvälityspalvelu välittää maksusi kauppiaalle. Jos tiliotteellasi tai luottokorttilaskullasi näkyy Paytrail Oyj, olemme välittäneet maksusi.

Verkkokauppa toimii tuotteiden ja palveluiden markkinoijana sekä tuotteiden toimittajana asiakkaalle. Verkkokauppa huolehtii kauppaan liittyvistä lakisääteisistä sekä itse määrittelemistään muista velvoitteista. Jos haluat reklamoida tai palauttaa tuotteen, sinun kannattaa olla yhteydessä suoraan verkkokauppaan, josta tuote on tilattu.

Pankkimaksut

Käytössäsi on kaikkien suomalaisten pankkien maksupainikkeet. Voit maksaa Aktian, Danske Bankin, Handelsbankenin, Nordean, Oma Säästöpankin, Osuuspankin, POP-pankin, Säästöpankin, S-pankin ja Ålandsbankenin maksupainikkeilla. Tiliotteellasi maksunsaajana näkyy Paytrail Oyj, me välitämme maksusi verkkokauppiaalle. Verkkokaupasta sinut ohjataan suoraan omaan pankkiisi suorittamaan maksu turvallisesti.

Luottokorttimaksut

Voit maksaa verkkokaupassa Visa-, Visa Debit-, Visa Electron-, MasterCard-, Debit MasterCard - ja American Express -korteilla. Verkkokaupassa ovat käytössä kansainväliset Verified by Visa -, MasterCard SecureCode - ja American Express SafeKey -todentamispalvelut.

Paytrail Oyj näkyy maksun saajana korttilaskulla ja välittää asiakkaan maksaman maksukorttimaksun suoraan kauppiaalle. Korttimaksaminen tapahtuu turvallisesti suojatulla maksulomakkeella, eikä maksukortin tietoja tallenneta verkkokaupan järjestelmiin.

Mobiilimaksutavat

Mobiilimaksutavat Pivo, MobilePay ja Siirto ovat sovelluksessa toimivia palveluita, joilla voi maksaa verkko-ostoksia tilisiirtona tililtään tai korttimaksuna kortiltaan hyväksymällä maksun kyseisessä sovelluksessa.

Pivolla onnistuvat lisäksi Siirto-maksut, jolloin maksun voi hyväksyä missä tahansa Siirtoa tukevassa sovelluksessa. Apple Pay on Apple-laitteessa toimiva palvelu, jolla voi maksaa ostoksia laitteeseen liitetyltä maksukortilta.

Pivo

Käyttöehdot ovat tarjolla Pivon sivuilla:
Pivon käyttöehdot

MobilePay

Ehdot ovat tarjolla MobilePayn sivuilla:

MobilePayn ehdot

Siirto

Siirto-maksuihin sovellettavat ehdot:

OP:n yleiset euromaksuehdot (.pdf)

Siirto-palvelun käyttöehdot Nordealla (.pdf)

Apple Pay

Käyttöehdot ovat tarjolla Applen sivuilla:
Apple Payn käyttöehdot

Lasku- ja osamaksupalvelut

Lasku- ja osamaksupalveluita Paytrailin kautta tarjoavat OP, Walley, Jousto ja AfterPay. Walley tarjoaa lasku- ja osamaksuvaihtoehdon myös yritysasiakkaille.

Luethan vielä rahoitusyhtiökohtaiset tarkemmat ehdot, jotka näet hyväksyessäsi maksun. Kun hyväksyt maksun, hyväksyt samalla rahoitusyhtiön ehdot.

Walley

Walleyn yleiset lasku- ja erämaksuehdot yrityksille (.pdf)
Walleyn yleiset lasku-, tililuotto ja erämaksuehdot (.pdf)
Vakiomuotoiset eurooppalaiset kuluttajaluottotiedot (.pdf)
Lue lisää: walley.fi

Jousto

Jousto-tuoteseloste (.pdf)
Lue lisää: jousto.com

OP Lasku

OP Laskun kuluttajaehdot (.pdf)
OP Laskun tuoteseloste kauppiaalle (.pdf)
Lue lisää: op.fi

AfterPay

Lue lisää: afterpay.fi

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Northern Sledparts, Markus Roukala markusroukala@northernsledparts.com

Toimitustavat ja -kulut

Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Toimitusaika

Yleisimmät toimitusaikamme Suomeen vaihtelevat tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Uusien varaosien palautusehdot

Asiakkaalla on Suomen kuluttajansuojalain mukainen 14 päivän vaihto- ja palautusoikeus. Palautusoikeus koskee vain alkuperäispakkauksessa olevia käyttämättömiä, avaamattomia ja myyntikelpoisia tuotteita. Sähkö- ja viritysosilla ei ole vaihto-, eikä palautusoikeutta. Asiakas vastaa ensisijaisesti vaihdosta ja palautuksesta aiheutuneista kuluista, kuten toimitusmaksuista.

Pakkaa tuote ja kaikki siihen kuuluvat osat huolellisesti. Mieluiten sitä pakkausta, jossa tuote on sinulle toimitettu. Asiakas vastaa palautettavan tuotteen vahingoittumisesta, jos tuotetta ei ole pakattu asianmukaisesti.

Liitä palautuksen mukaan seuraavat tiedot:
• asiakasnumerosi, nimesi, osoitteesi, puhelinnumerosi sekä pankkitilinumerosi IBAN-muodossa
• palautuksen syy (vapaaehtoinen)
• kopio Northern Sledpartsin tilausvahvistuksesta/laskusta

Jos haluat vaihtaa tuotteen, lisää myös uuden vaihdettavan tuotteen nimi ja tuotenumero. Tuotteen vaihdosta olemme sinuun yhteydessä.

Palautusosoite:
Northern Sledparts Oy, Kokkolantie 1425, 85180 Rahja.

puh. 04578326628

Sähköposti: markusroukala@northernsledparts.com

Emme vastaanota palautuksia yli 14 vrk kuluttua toimituksesta. Kun palautus on hyväksytty, rahat palautetaan suoraan tilillesi palautuksen vastaanoton ja käsittelyn jälkeen. 14 vrk lasketaan siitä päivästä, kun tilaus saapuu asiakkaalle.

Purkuosien palautusehdot

​Käytetyillä varaosilla on 14 vuorokauden palautusaika. Palautusaika ei koske käytettyjä sähkö-osia. Emme myönnä käytetyille osille takuuta, mutta noudatamme kuluttajansuojan virhevastuuta.

Kun palautat tuotteen, sen on oltava samassa kunnossa kuin tuote oli saapuessaan sinulle pakkaus ja dokumentit mukaanlukien. Asiakas vastaa ensisijaisesti vaihdosta ja palautuksesta aiheutuneista kuluista, kuten toimitusmaksuista. jonka hyvitämme mikäli tuote on virheellinen. Sinun on oltava meihin yhteydessä ennen palautusta. Emme lunasta jälkivaatimuksella lähetettyjä palautuksia.

​Käytetyt varaosat myydään sellaisina kuin ne ovat myyntihetkellä. Lupaamme käytettyjen varaosien sopivan vain siihen moottorikelkka-malliin, josta ne on purettu myyntiin. Käytetyt varaosat eivät pääsääntöisesti ole uudenveroisia ja niissä voi ilmetä iän tuomaa kulumista. Mahdolliset puutteet on huomioitu varaosan hinnoittelussa. Mikäli epäilet käytetyn varaosan kuntoa, voit aina kysyä lisäinformaatiota tuotteesta ottamalla yhteyttä. Laitamme mielellämme tuotteista lisää kuvia ja lisätietoa. Pyrimme tarkistamaan kaikkien varaosien kunnon ja toiminnan ennen myyntiä.

​Northern Sledsparts Oy ei ole korvausvelvollinen jos asennuksen jälkeen osassa on havaittu epäsopivuutta, puutteita tai virheitä ja sitä käytetään ilmoittamatta myyjälle ja näin aikaansaadaan suurempi vaurio, mitä osassa mahdollisesti oli sen vastaanotto hetkellä.

Liitä palautuksen mukaan seuraavat tiedot:
• asiakasnumerosi, nimesi, osoitteesi, puhelinnumerosi sekä pankkitilinumerosi IBAN-muodossa
• palautuksen syy (vapaaehtoinen)
• kopio Northern Sledpartsin tilausvahvistuksesta/laskusta

Jos haluat vaihtaa tuotteen, lisää myös uuden vaihdettavan tuotteen nimi ja tuotenumero. Tuotteen vaihdosta olemme sinuun yhteydessä.

Palautusosoite:
Northern Sledparts Oy, Kokkolantie 1425, 85180 Rahja.

puh. 04578326628

Sähköposti: markusroukala@northernsledparts.com

Emme vastaanota palautuksia yli 14 vrk kuluttua toimituksesta. Kun palautus on hyväksytty, rahat palautetaan suoraan tilillesi palautuksen vastaanoton ja käsittelyn jälkeen. 14 vrk lasketaan siitä päivästä, kun tilaus saapuu asiakkaalle.


Reklamaatio

Asiakkaan on ilmoitettava virheestä viivytyksettä Northern Sledpartsille. Asiakas on velvollinen esittämään ostotodistuksen, kuitin tai muun todistuksen ostosta ja ajankohdasta palautuksen yhteydessä tai reklamoidessaan tavaran virheestä. Kuluttajasuojalain mukaisesti asiakkaan on ilmoitettava virheestä kohtuullisessa ajassa siitä, kun asiakas havaitsi virheen tai hänen olisi pitänyt havaita se.

Reklamaatiot käsitellään ainoastaan kirjallisesti. Vapaamuotoisen reklamaation voi toimittaa joko sähköpostilla osoitteeseen markusroukala@northernsledparts.com.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.

Ylivoimainen este

Mikäli tilauksen toimitus estyy, vaiketuu tai myöhästyy Northern Sledpartsin vaikutusmahdollisuuksien ulkopuolella olevan asian vuoksi, Northern Sledparts ei vastaa siitä. Toimituksen estymisestä tai viivästymisestä ilmoitetaan tilaajalle mahdollisimman nopeasti.

Riitojen ratkaisu

Riitatilanteissa ja erimielisyyksissä sovellamme Suomen lakia.


Suodata tuotteita