Sno-X Ketjukotelon Ylempi stefa Ski-Doo, Lynx 33.2 x 45.15 x 8.1

Sno-X Ketjukotelon Ylempi  stefa Ski-Doo, Lynx 33.2 x 45.15 x 8.1

Sno-X Ketjukotelon Ylempi stefa Ski-Doo, Lynx 33.2 x 45.15 x 8.1

Sno-X Ketjukotelon ylempi öljytiiviste Ski-Doo ,Lynx kelkkoihin. 

Koko: 33.2 x 45.15 x 8.1mm

Korvaa Oem varaosanumeron: 415049300

Kuva viitteellinen!

Hinta 12,90 €

MerkkiMalliVuosimallistaVuosimalliin
LYNX49 RANGER 600 E-TEC20112015
LYNXADVENTURE 800HO20052005
LYNXADVENTURE LX 60020062006
LYNXBOONDOCKER 3700 600 E-TEC20132018
LYNXBOONDOCKER 3700 800 E-TEC20132018
LYNXBOONDOCKER 3900 600 E-TEC20132018
LYNXENDURO 400F20042005
LYNXENDURO 500 (ROTAX 494)20012004
LYNXENDURO 500 SPECIAL (ROTAX 494)20012004
LYNXENDURO 550F20042005
LYNXENDURO 600 (ROTAX 593)20012004
LYNXENDURO 600 SPECIAL (ROTAX 593)20012004
LYNXENDURO 700 SPECIAL20012002
LYNXMOUNTAIN 800 HO20042004
LYNXRACING (ROTAX 454)20012004
LYNXRANGER 60020042005
LYNXRANGER LCE20032003
LYNXRANGER MOUNTAIN20032003
LYNXRANGER V-100020032004
LYNXRAVE 600 HO SDI20062010
LYNXRAVE 80020012004
LYNXRAVE CROSS20012004
LYNXRAVE ENDURO 60020062006
LYNXRAVE RE 60020072017
LYNXSUPER TOURING 50020012002
LYNXSUPER TOURING 60020032004
LYNXSUPER TOURING 70020022002
LYNXSUPER TOURING 80020032004
LYNXTOURING V-100020052005
LYNXXTRIM SC 600 E-TEC20082018
SKI DOOEXPEDITION SPORT 550F20132014
SKI DOOFORMULA DELUXE 50020002001
SKI DOOFORMULA DELUXE 60020002001
SKI DOOFORMULA DELUXE 70020002001
SKI DOOFORMULA III 60019981999
SKI DOOFORMULA III 70019981999
SKI DOOFORMULA III 80019981999
SKI DOOFORMULA Z 60020002000
SKI DOOFORMULA Z 70020002000
SKI DOOFREERIDE 800R E-TEC20122017
SKI DOOGRAND TOURING 50019982003
SKI DOOGRAND TOURING 60019982003
SKI DOOGRAND TOURING 70019982003
SKI DOOGRAND TOURING 80020012003
SKI DOOGRAND TOURING V-100020032003
SKI DOOGSX 500 SS20042006
SKI DOOLEGEND 60020022004
SKI DOOLEGEND 70020022004
SKI DOOLEGEND 80020022004
SKI DOOLEGEND V-100020032005
SKI DOOMACH 119982000
SKI DOOMACH Z (ROTAX 779)19982003
SKI DOOMACH Z (ROTAX 799)19982003
SKI DOOMACH Z (ROTAX 809)19982003
SKI DOOMACH Z 100019982003
SKI DOOMACH Z LT19982003
SKI DOOMXZ 50020002003
SKI DOOMXZ 60020002003
SKI DOOMXZ 70020002003
SKI DOOMXZ 80020002003
SKI DOOMXZ BLIZZARD 1200 4-TEC20162018
SKI DOOMXZ BLIZZARD 600HO E-TEC20072017
SKI DOOMXZ RENEGADE 1200 4-TEC20092009
SKI DOOMXZ RENEGADE 600HO20042005
SKI DOOMXZ RENEGADE 600HO E-TEC20062009
SKI DOOMXZ RENEGADE 800HO20042006
SKI DOOMXZ RENEGADE X 1200 4-TEC20092009
SKI DOOMXZ RENEGADE X 600HO E-TEC20062009
SKI DOOMXZ RENEGADE X 600HO SDI20052006
SKI DOOMXZ SPORT 550F20132014
SKI DOOMXZ SPORT 60020102018
SKI DOOMXZ SPORT 600 ACE20102018
SKI DOOMXZ TNT 1200 4-TEC20092018
SKI DOOMXZ TNT 600HO E-TEC20092018
SKI DOOMXZ TNT 800R E-TEC20112015
SKI DOOMXZ TNT 900 ACE20172018
SKI DOOMXZ TRAIL 500 SS20072009
SKI DOOMXZ TRAIL 600 HO20042006
SKI DOOMXZ X 1200 4-TEC20092018
SKI DOOMXZ X 44020002005
SKI DOOMXZ X 600HO E-TEC20092018
SKI DOOMXZ X 600HO SDI20072008
SKI DOOMXZ X 800HO20072010
SKI DOOMXZ X 800R E-TEC20102016
SKI DOOMXZ X RS 600HO E-TEC20102018
SKI DOOMXZ X RS 800R E-TEC20112014
SKI DOORENEGADE 1200 4-TEC20102016
SKI DOORENEGADE ADRENALINE 1200 4-TEC20162018
SKI DOORENEGADE ADRENALINE 600HO E-TEC20102016
SKI DOORENEGADE ADRENALINE 800R E-TEC20112016
SKI DOORENEGADE ADRENALINE 900 ACE20162016
SKI DOORENEGADE BACKCOUNTRY 600HO E-TEC20102016
SKI DOORENEGADE BACKCOUNTRY 800R E-TEC20112016
SKI DOORENEGADE BACKCOUNTRY X 600HO E-TEC20102016
SKI DOORENEGADE BACKCOUNTRY X 800R E-TEC20112016
SKI DOORENEGADE SP 800R20112011
SKI DOORENEGADE SPORT 550F20132014
SKI DOORENEGADE X 1200 4-TEC20142018
SKI DOORENEGADE X 600HO E-TEC20152018
SKI DOORENEGADE X 800R E-TEC20112017
SKI DOOSUMMIT 60019992003
SKI DOOSUMMIT 600HO20042006
SKI DOOSUMMIT 70019992003
SKI DOOSUMMIT 80019992003
SKI DOOSUMMIT 800HO20042006
SKI DOOSUMMIT FREERIDE 800R E-TEC20112011
SKI DOOSUMMIT SP 600HO E-TEC20122018
SKI DOOSUMMIT SP 800R E-TEC20122015
SKI DOOSUMMIT SPORT 60020102017
SKI DOOSUMMIT X 600HO E-TEC20092011
SKI DOOSUMMIT X 800HO20032003
SKI DOOSUMMIT X 800R E-TEC20112017

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 15.10.2021 alkaen.

Verkkokauppa

Northern Sledparts, Markus Roukala, markusroukala@northernsledparts.com, 04578326628 .

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Klarna Checkout

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat lasku, osamaksu, korttimaksu sekä verkkopankkimaksut. 

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Northern Sledpartsin yleiset ehdot. 

Paytrail

Paytrail on sinulle turvallinen maksutapa. Meillä on Finanssivalvonnan myöntämä maksulaitostoimilupa. Palvelu on Paytrail Oyj:n (y-tunnus 2122839-7) ylläpitämä, ja se on osa Nets-perhettä.

Paytrail-maksunvälityspalvelu välittää maksusi kauppiaalle. Jos tiliotteellasi tai luottokorttilaskullasi näkyy Paytrail Oyj, olemme välittäneet maksusi.

Verkkokauppa toimii tuotteiden ja palveluiden markkinoijana sekä tuotteiden toimittajana asiakkaalle. Verkkokauppa huolehtii kauppaan liittyvistä lakisääteisistä sekä itse määrittelemistään muista velvoitteista. Jos haluat reklamoida tai palauttaa tuotteen, sinun kannattaa olla yhteydessä suoraan verkkokauppaan, josta tuote on tilattu.

Pankkimaksut

Käytössäsi on kaikkien suomalaisten pankkien maksupainikkeet. Voit maksaa Aktian, Danske Bankin, Handelsbankenin, Nordean, Oma Säästöpankin, Osuuspankin, POP-pankin, Säästöpankin, S-pankin ja Ålandsbankenin maksupainikkeilla. Tiliotteellasi maksunsaajana näkyy Paytrail Oyj, me välitämme maksusi verkkokauppiaalle. Verkkokaupasta sinut ohjataan suoraan omaan pankkiisi suorittamaan maksu turvallisesti.

Luottokorttimaksut

Voit maksaa verkkokaupassa Visa-, Visa Debit-, Visa Electron-, MasterCard-, Debit MasterCard - ja American Express -korteilla. Verkkokaupassa ovat käytössä kansainväliset Verified by Visa -, MasterCard SecureCode - ja American Express SafeKey -todentamispalvelut.

Paytrail Oyj näkyy maksun saajana korttilaskulla ja välittää asiakkaan maksaman maksukorttimaksun suoraan kauppiaalle. Korttimaksaminen tapahtuu turvallisesti suojatulla maksulomakkeella, eikä maksukortin tietoja tallenneta verkkokaupan järjestelmiin.

Mobiilimaksutavat

Mobiilimaksutavat Pivo, MobilePay ja Siirto ovat sovelluksessa toimivia palveluita, joilla voi maksaa verkko-ostoksia tilisiirtona tililtään tai korttimaksuna kortiltaan hyväksymällä maksun kyseisessä sovelluksessa.

Pivolla onnistuvat lisäksi Siirto-maksut, jolloin maksun voi hyväksyä missä tahansa Siirtoa tukevassa sovelluksessa. Apple Pay on Apple-laitteessa toimiva palvelu, jolla voi maksaa ostoksia laitteeseen liitetyltä maksukortilta.

Pivo

Käyttöehdot ovat tarjolla Pivon sivuilla:
Pivon käyttöehdot

MobilePay

Ehdot ovat tarjolla MobilePayn sivuilla:

MobilePayn ehdot

Siirto

Siirto-maksuihin sovellettavat ehdot:

OP:n yleiset euromaksuehdot (.pdf)

Siirto-palvelun käyttöehdot Nordealla (.pdf)

Apple Pay

Käyttöehdot ovat tarjolla Applen sivuilla:
Apple Payn käyttöehdot

Lasku- ja osamaksupalvelut

Lasku- ja osamaksupalveluita Paytrailin kautta tarjoavat OP, Walley, Jousto ja AfterPay. Walley tarjoaa lasku- ja osamaksuvaihtoehdon myös yritysasiakkaille.

Luethan vielä rahoitusyhtiökohtaiset tarkemmat ehdot, jotka näet hyväksyessäsi maksun. Kun hyväksyt maksun, hyväksyt samalla rahoitusyhtiön ehdot.

Walley

Walleyn yleiset lasku- ja erämaksuehdot yrityksille (.pdf)
Walleyn yleiset lasku-, tililuotto ja erämaksuehdot (.pdf)
Vakiomuotoiset eurooppalaiset kuluttajaluottotiedot (.pdf)
Lue lisää: walley.fi

Jousto

Jousto-tuoteseloste (.pdf)
Lue lisää: jousto.com

OP Lasku

OP Laskun kuluttajaehdot (.pdf)
OP Laskun tuoteseloste kauppiaalle (.pdf)
Lue lisää: op.fi

AfterPay

Lue lisää: afterpay.fi

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Northern Sledparts, Markus Roukala markusroukala@northernsledparts.com

Toimitustavat ja -kulut

Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Toimitusaika

Yleisimmät toimitusaikamme Suomeen vaihtelevat tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Asiakkaalla on Suomen kuluttajansuojalain mukainen 14 päivän vaihto- ja palautusoikeus. Palautusoikeus koskee vain alkuperäispakkauksessa olevia käyttämättömiä, avaamattomia ja myyntikelpoisia tuotteita. Sähkö- ja viritysosilla ei ole vaihto-, eikä palautusoikeutta. Asiakas vastaa ensisijaisesti vaihdosta ja palautuksesta aiheutuneista kuluista, kuten toimitusmaksuista. 

Pakkaa tuote ja kaikki siihen kuuluvat osat huolellisesti. Mieluiten sitä pakkausta, jossa tuote on sinulle toimitettu. Asiakas vastaa palautettavan tuotteen vahingoittumisesta, jos tuotetta ei ole pakattu asianmukaisesti. 

Liitä palautuksen mukaan seuraavat tiedot:
• asiakasnumerosi, nimesi, osoitteesi, puhelinnumerosi sekä pankkitilinumerosi IBAN-muodossa
• palautuksen syy (vapaaehtoinen) 
• kopio Northern Sledpartsin tilausvahvistuksesta/laskusta

Jos haluat vaihtaa tuotteen, lisää myös uuden vaihdettavan tuotteen nimi ja tuotenumero. Tuotteen vaihdosta olemme sinuun yhteydessä.  

      Palautusosoite:
      Northern Sledparts, Kokkolantie 1425, 85180 Rahja. 

      puh. 04578326628

      Sähköposti: markusroukala@northernsledparts.com

      Emme vastaanota palautuksia yli 14 vrk kuluttua toimituksesta. Kun palautus on hyväksytty, rahat palautetaan suoraan tilillesi palautuksen vastaanoton ja käsittelyn jälkeen. 14 vrk lasketaan siitä päivästä, kun tilaus saapuu asiakkaalle. 

      Reklamaatio 

      Asiakkaan on ilmoitettava virheestä viivytyksettä Northern Sledpartsille. Asiakas on velvollinen esittämään ostotodistuksen, kuitin tai muun todistuksen ostosta ja ajankohdasta palautuksen yhteydessä tai reklamoidessaan tavaran virheestä. Kuluttajasuojalain mukaisesti asiakkaan on ilmoitettava virheestä kohtuullisessa ajassa siitä, kun asiakas havaitsi virheen tai hänen olisi pitänyt havaita se.

      Reklamaatiot käsitellään ainoastaan kirjallisesti. Vapaamuotoisen reklamaation voi toimittaa joko sähköpostilla osoitteeseen markusroukala@northernsledparts.com. 

      Lunastamaton paketti

      Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset. 

      Ongelmatilanteet

      Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.

      Suodata tuotteita