Jännitteensäädin, Lynx, Ski-Doo 900 Ace, 900 Ace Turbo, 1200 X

Jännitteensäädin, Lynx, Ski-Doo 900 Ace, 900 Ace Turbo, 1200 X

Jännitteensäädin, Lynx, Ski-Doo 900 Ace, 900 Ace Turbo, 1200 X

Bronco jännitteensäädin Lynx, Ski-Doo kelkkoihin. Sopii myös useisiin eri mönkijöihin!

Rotax 900 Ace, 900 Ace Turbo, 1200 4T Ski-Doot

Korvaa Oem varaosanumerot: 1D7819600000 1D7819600100 31600HP0A01

Alla mönkijöiden sopivuus taulukko!

Hinta 141,99 €

Saatavuus
Tilattavissa
MerkkiMalliVuosimallistaVuosimalliin
ARCTIC CATPROWLER 50020142015
ARCTIC CATPROWLER 70020132015
ARCTIC CATWILDCAT SPORT 70020122020
ARCTIC CATWILDCAT TRAIL 70020122020
ARCTIC CATWILDCAT X 100020122020
ARCTIC CATWILDCAT XX20122020
CAN-AMCOMMANDER 1000R EFI20182020
CAN-AMCOMMANDER 800R EFI20182020
CAN-AMCOMMANDER MAX 1000R EFI20182020
CAN-AMCOMMANDER MAX 800R EFI20182020
CAN-AMDEFENDER HD1020182020
CAN-AMDEFENDER HD820182020
CAN-AMDEFENDER HD8 MAX20182020
CAN-AMMAVERICK TRAIL 80020182020
CAN-AMOUTLANDER 1000 EFI 6X620182020
CAN-AMOUTLANDER 1000 MAX EFI20182020
CAN-AMOUTLANDER 1000R EFI20182020
CAN-AMOUTLANDER 45020182020
CAN-AMOUTLANDER 57020172020
CAN-AMOUTLANDER 570 MAX T3 EFI20182020
CAN-AMOUTLANDER 650 6X620182020
CAN-AMOUTLANDER 650 EFI XT20182020
CAN-AMOUTLANDER 650 EFI XT-P20182020
CAN-AMOUTLANDER 650 MAX 6X620182020
CAN-AMOUTLANDER 650 MAX EFI20182020
CAN-AMOUTLANDER 85020172020
CAN-AMOUTLANDER 850 MAX EFI20192020
CAN-AMOUTLANDER 850 X MR20192020
CAN-AMOUTLANDER 850 XT20192020
CAN-AMOUTLANDER 850 XT-P20192020
CAN-AMRENEGADE 1000 T3 EFI20182020
CAN-AMRENEGADE 57020182020
CAN-AMRENEGADE 570 XMR20182020
CAN-AMRENEGADE 650 EFI20192020
CAN-AMRENEGADE 650 T3 EFI20182020
CAN-AMRENEGADE 850 EFI20182020
CAN-AMRENEGADE 850 XXC 4X420182020
CAN-AMTRAXTER HD8 80020182020
HONDAPIONEER 500 SXS20152019
HONDAPIONEER 700 SXS20142019
HONDATRX420FA120142019
HONDATRX420FA220142019
HONDATRX420FA520142019
HONDATRX420FA620142019
HONDATRX420FE120142019
HONDATRX420FM120142019
HONDATRX420FM220142019
HONDATRX420TE120142019
HONDATRX420TM120142019
HONDATRX500FA20122020
HONDATRX500FA FOREMAN RUBICON20052008
HONDATRX500FE20122020
HONDATRX500FGA FOREMAN RUBICON20052008
HONDATRX500FM20122020
HONDATRX500FPA20122014
HONDATRX500FPE20132013
HONDATRX650FA RINCON20032005
HONDATRX650FGA RINCON20032005
HONDATRX680FA FOURTRAX GPSCAPE20062020
HONDATRX680FA FOURTRAX RINCON20062020
HONDATRX680FGA FOURTRAX GPSCAPE20062020
HONDATRX680FGA FOURTRAX RINCON20062020
KAWASAKIBRUTE FORCE 750 4X4I20122020
KAWASAKITERYX KRF 100020202020
KAWASAKITERYX KRF 80020142020
KAWASAKITERYX4 KRT 75020122013
KAWASAKITERYX4 KRT 80020142020
POLARISRANGER 15020182020
POLARISRANGER 57020152015
POLARISRANGER 570 4X420152015
POLARISRANGER 800 4X4 EFI20112013
POLARISRANGER 800 6X6 EFI20112018
POLARISRANGER 800 CREW 4X4 EFI20112013
POLARISRZR 57020122016
POLARISSPORTSMAN ACE 15020172020
YAMAHARHINO 700 4X420142014
YAMAHARHINO 700 F1 4X4 AUTO20082014
YAMAHAVIKING 700 FI 4X420142020
YAMAHAWOLVERINE R-SPEC 4X420162020
YAMAHAYXZ1000R20162018

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…


Ylätukivarren puslasarja Ski-Doo, XP
Saatavuus
Varastossa

Ylätukivarren puslasarja Ski-Doo, XP

52,90 €
RSI tangonpehmuste kapea
Saatavuus
Tilapäisesti loppunut

Suosituimmat haut

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 12.7.2023 alkaen.

Verkkokauppa

Northern Sledparts, Markus Roukala, markusroukala@northernsledparts.com, 04578326628 .

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Huomioithan että uudet varaosat sisältävät arvonlisäveron 24% ja purkuosat myydään marginaaliverotusta käyttäen.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Hinta

Tuotteen kauppahinta on tilauksen tekohetkellä www.northernsledparts.fi sivustolla oleva hinta tilattavalle varaosalle, mikäli muuta ei erikseen sovita. Huomioithan että uudet varaosat sisältävät arvonlisäveron 24% ja purkuosat myydään marginaaliverotusta käyttäen, joten käytettyjen varaosien kauppahinta ei sisällä ALV-verovelvolliselle vähennettävää veroa. Jos tuote sisältää arvolisäveron 24% näkyy se ostoskorissa ennen tilauksen vahvistamista. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Maksaminen ja maksutavat

Klarna Checkout

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat lasku, osamaksu, korttimaksu sekä verkkopankkimaksut.

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Northern Sledpartsin yleiset ehdot.

Paytrail

Paytrail on sinulle turvallinen maksutapa. Meillä on Finanssivalvonnan myöntämä maksulaitostoimilupa. Palvelu on Paytrail Oyj:n (y-tunnus 2122839-7) ylläpitämä, ja se on osa Nets-perhettä.

Paytrail-maksunvälityspalvelu välittää maksusi kauppiaalle. Jos tiliotteellasi tai luottokorttilaskullasi näkyy Paytrail Oyj, olemme välittäneet maksusi.

Verkkokauppa toimii tuotteiden ja palveluiden markkinoijana sekä tuotteiden toimittajana asiakkaalle. Verkkokauppa huolehtii kauppaan liittyvistä lakisääteisistä sekä itse määrittelemistään muista velvoitteista. Jos haluat reklamoida tai palauttaa tuotteen, sinun kannattaa olla yhteydessä suoraan verkkokauppaan, josta tuote on tilattu.

Pankkimaksut

Käytössäsi on kaikkien suomalaisten pankkien maksupainikkeet. Voit maksaa Aktian, Danske Bankin, Handelsbankenin, Nordean, Oma Säästöpankin, Osuuspankin, POP-pankin, Säästöpankin, S-pankin ja Ålandsbankenin maksupainikkeilla. Tiliotteellasi maksunsaajana näkyy Paytrail Oyj, me välitämme maksusi verkkokauppiaalle. Verkkokaupasta sinut ohjataan suoraan omaan pankkiisi suorittamaan maksu turvallisesti.

Luottokorttimaksut

Voit maksaa verkkokaupassa Visa-, Visa Debit-, Visa Electron-, MasterCard-, Debit MasterCard - ja American Express -korteilla. Verkkokaupassa ovat käytössä kansainväliset Verified by Visa -, MasterCard SecureCode - ja American Express SafeKey -todentamispalvelut.

Paytrail Oyj näkyy maksun saajana korttilaskulla ja välittää asiakkaan maksaman maksukorttimaksun suoraan kauppiaalle. Korttimaksaminen tapahtuu turvallisesti suojatulla maksulomakkeella, eikä maksukortin tietoja tallenneta verkkokaupan järjestelmiin.

Mobiilimaksutavat

Mobiilimaksutavat Pivo, MobilePay ja Siirto ovat sovelluksessa toimivia palveluita, joilla voi maksaa verkko-ostoksia tilisiirtona tililtään tai korttimaksuna kortiltaan hyväksymällä maksun kyseisessä sovelluksessa.

Pivolla onnistuvat lisäksi Siirto-maksut, jolloin maksun voi hyväksyä missä tahansa Siirtoa tukevassa sovelluksessa. Apple Pay on Apple-laitteessa toimiva palvelu, jolla voi maksaa ostoksia laitteeseen liitetyltä maksukortilta.

Pivo

Käyttöehdot ovat tarjolla Pivon sivuilla:
Pivon käyttöehdot

MobilePay

Ehdot ovat tarjolla MobilePayn sivuilla:

MobilePayn ehdot

Siirto

Siirto-maksuihin sovellettavat ehdot:

OP:n yleiset euromaksuehdot (.pdf)

Siirto-palvelun käyttöehdot Nordealla (.pdf)

Apple Pay

Käyttöehdot ovat tarjolla Applen sivuilla:
Apple Payn käyttöehdot

Lasku- ja osamaksupalvelut

Lasku- ja osamaksupalveluita Paytrailin kautta tarjoavat OP, Walley, Jousto ja AfterPay. Walley tarjoaa lasku- ja osamaksuvaihtoehdon myös yritysasiakkaille.

Luethan vielä rahoitusyhtiökohtaiset tarkemmat ehdot, jotka näet hyväksyessäsi maksun. Kun hyväksyt maksun, hyväksyt samalla rahoitusyhtiön ehdot.

Walley

Walleyn yleiset lasku- ja erämaksuehdot yrityksille (.pdf)
Walleyn yleiset lasku-, tililuotto ja erämaksuehdot (.pdf)
Vakiomuotoiset eurooppalaiset kuluttajaluottotiedot (.pdf)
Lue lisää: walley.fi

Jousto

Jousto-tuoteseloste (.pdf)
Lue lisää: jousto.com

OP Lasku

OP Laskun kuluttajaehdot (.pdf)
OP Laskun tuoteseloste kauppiaalle (.pdf)
Lue lisää: op.fi

AfterPay

Lue lisää: afterpay.fi

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Northern Sledparts, Markus Roukala markusroukala@northernsledparts.com

Toimitustavat ja -kulut

Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Toimitusaika

Yleisimmät toimitusaikamme Suomeen vaihtelevat tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Uusien varaosien palautusehdot

Asiakkaalla on Suomen kuluttajansuojalain mukainen 14 päivän vaihto- ja palautusoikeus. Palautusoikeus koskee vain alkuperäispakkauksessa olevia käyttämättömiä, avaamattomia ja myyntikelpoisia tuotteita. Sähkö- ja viritysosilla ei ole vaihto-, eikä palautusoikeutta. Asiakas vastaa ensisijaisesti vaihdosta ja palautuksesta aiheutuneista kuluista, kuten toimitusmaksuista.

Pakkaa tuote ja kaikki siihen kuuluvat osat huolellisesti. Mieluiten sitä pakkausta, jossa tuote on sinulle toimitettu. Asiakas vastaa palautettavan tuotteen vahingoittumisesta, jos tuotetta ei ole pakattu asianmukaisesti.

Liitä palautuksen mukaan seuraavat tiedot:
• asiakasnumerosi, nimesi, osoitteesi, puhelinnumerosi sekä pankkitilinumerosi IBAN-muodossa
• palautuksen syy (vapaaehtoinen)
• kopio Northern Sledpartsin tilausvahvistuksesta/laskusta

Jos haluat vaihtaa tuotteen, lisää myös uuden vaihdettavan tuotteen nimi ja tuotenumero. Tuotteen vaihdosta olemme sinuun yhteydessä.

Palautusosoite:
Northern Sledparts Oy, Kokkolantie 1425, 85180 Rahja.

puh. 04578326628

Sähköposti: markusroukala@northernsledparts.com

Emme vastaanota palautuksia yli 14 vrk kuluttua toimituksesta. Kun palautus on hyväksytty, rahat palautetaan suoraan tilillesi palautuksen vastaanoton ja käsittelyn jälkeen. 14 vrk lasketaan siitä päivästä, kun tilaus saapuu asiakkaalle.

Purkuosien palautusehdot

​Käytetyillä varaosilla on 14 vuorokauden palautusaika. Palautusaika ei koske käytettyjä sähkö-osia. Emme myönnä käytetyille osille takuuta, mutta noudatamme kuluttajansuojan virhevastuuta.

Kun palautat tuotteen, sen on oltava samassa kunnossa kuin tuote oli saapuessaan sinulle pakkaus ja dokumentit mukaanlukien. Asiakas vastaa ensisijaisesti vaihdosta ja palautuksesta aiheutuneista kuluista, kuten toimitusmaksuista. jonka hyvitämme mikäli tuote on virheellinen. Sinun on oltava meihin yhteydessä ennen palautusta. Emme lunasta jälkivaatimuksella lähetettyjä palautuksia.

​Käytetyt varaosat myydään sellaisina kuin ne ovat myyntihetkellä. Lupaamme käytettyjen varaosien sopivan vain siihen moottorikelkka-malliin, josta ne on purettu myyntiin. Käytetyt varaosat eivät pääsääntöisesti ole uudenveroisia ja niissä voi ilmetä iän tuomaa kulumista. Mahdolliset puutteet on huomioitu varaosan hinnoittelussa. Mikäli epäilet käytetyn varaosan kuntoa, voit aina kysyä lisäinformaatiota tuotteesta ottamalla yhteyttä. Laitamme mielellämme tuotteista lisää kuvia ja lisätietoa. Pyrimme tarkistamaan kaikkien varaosien kunnon ja toiminnan ennen myyntiä.

​Northern Sledsparts Oy ei ole korvausvelvollinen jos asennuksen jälkeen osassa on havaittu epäsopivuutta, puutteita tai virheitä ja sitä käytetään ilmoittamatta myyjälle ja näin aikaansaadaan suurempi vaurio, mitä osassa mahdollisesti oli sen vastaanotto hetkellä.

Liitä palautuksen mukaan seuraavat tiedot:
• asiakasnumerosi, nimesi, osoitteesi, puhelinnumerosi sekä pankkitilinumerosi IBAN-muodossa
• palautuksen syy (vapaaehtoinen)
• kopio Northern Sledpartsin tilausvahvistuksesta/laskusta

Jos haluat vaihtaa tuotteen, lisää myös uuden vaihdettavan tuotteen nimi ja tuotenumero. Tuotteen vaihdosta olemme sinuun yhteydessä.

Palautusosoite:
Northern Sledparts Oy, Kokkolantie 1425, 85180 Rahja.

puh. 04578326628

Sähköposti: markusroukala@northernsledparts.com

Emme vastaanota palautuksia yli 14 vrk kuluttua toimituksesta. Kun palautus on hyväksytty, rahat palautetaan suoraan tilillesi palautuksen vastaanoton ja käsittelyn jälkeen. 14 vrk lasketaan siitä päivästä, kun tilaus saapuu asiakkaalle.


Reklamaatio

Asiakkaan on ilmoitettava virheestä viivytyksettä Northern Sledpartsille. Asiakas on velvollinen esittämään ostotodistuksen, kuitin tai muun todistuksen ostosta ja ajankohdasta palautuksen yhteydessä tai reklamoidessaan tavaran virheestä. Kuluttajasuojalain mukaisesti asiakkaan on ilmoitettava virheestä kohtuullisessa ajassa siitä, kun asiakas havaitsi virheen tai hänen olisi pitänyt havaita se.

Reklamaatiot käsitellään ainoastaan kirjallisesti. Vapaamuotoisen reklamaation voi toimittaa joko sähköpostilla osoitteeseen markusroukala@northernsledparts.com.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.

Ylivoimainen este

Mikäli tilauksen toimitus estyy, vaiketuu tai myöhästyy Northern Sledpartsin vaikutusmahdollisuuksien ulkopuolella olevan asian vuoksi, Northern Sledparts ei vastaa siitä. Toimituksen estymisestä tai viivästymisestä ilmoitetaan tilaajalle mahdollisimman nopeasti.

Riitojen ratkaisu

Riitatilanteissa ja erimielisyyksissä sovellamme Suomen lakia.


Suodata tuotteita