Sno-X Painovarren puslasarja BRP

Sno-X Painovarren puslasarja BRP

Sno-X Painovarren puslasarja Brp. Pakkaus sisältää 6kpl puslia.

Korvaa Oem Varaosanumeron: 417004305

Katso sopivuus taulukko!


Hinta 16,89 €

MerkkiMalliVuosimallistaVuosimalliinLisäinfo
LYNXENDURO 500 (ROTAX 494)19992002
LYNXENDURO 500 SPECIAL (ROTAX 494)19992002
LYNXENDURO 550F20032005
LYNXENDURO 600 (ROTAX 593)20002002
LYNXENDURO 600 SPECIAL (ROTAX 593)20002002
LYNXENDURO 700 SPECIAL20012002
LYNXEXPLORER 50020022002
LYNXEXPLORER 55020032005
LYNXGLX 5900 (ROTAX 503)20002004
LYNXGLX 6900 (ROTAX 552)20062006
LYNXGLX ST 50020022002
LYNXGLX ST 60020022002
LYNXRACING (ROTAX 454)20002003
LYNXRANGER 200020002000
LYNXRANGER 60020042006
LYNXRANGER FCE20022003
LYNXRANGER LCE20022003
LYNXRAVE 800 SPECIAL20022002
LYNXRAVE BIG PIPE X19992000
LYNXRAVE CROSS20022004
LYNXRAVE SNOWCROSS20002000
LYNXST55020032007
LYNXST60020032003
LYNXSUPER TOURING 50020022002
LYNXSUPER TOURING 60020022003
LYNXSUPER TOURING 70020022002
SKI DOOFORMULA 50019971998
SKI DOOFORMULA 500 LC20002000
SKI DOOFORMULA 58319971997
SKI DOOFORMULA DELUXE 38020002000
SKI DOOFORMULA DELUXE 50020002001
SKI DOOFORMULA DELUXE 500 F20012001
SKI DOOFORMULA DELUXE 500 LC20002000
SKI DOOFORMULA DELUXE 58319981998
SKI DOOFORMULA DELUXE 60020002001
SKI DOOFORMULA DELUXE 70020002001
SKI DOOFORMULA III 60019981999
SKI DOOFORMULA III 70019981999
SKI DOOFORMULA III 80019992000
SKI DOOFORMULA S20002000
SKI DOOFORMULA SL19971998
SKI DOOFORMULA Z19971997
SKI DOOFORMULA Z 60020002000
SKI DOOFORMULA Z 67019981998
SKI DOOFORMULA Z 70020002000
SKI DOOGRAND TOURING 380F20022002
SKI DOOGRAND TOURING 50019972003
SKI DOOGRAND TOURING 500F20022002
SKI DOOGRAND TOURING 58319971999
SKI DOOGRAND TOURING 60020002003
SKI DOOGRAND TOURING 70019982003
SKI DOOGRAND TOURING 80020022002
SKI DOOLEGEND 380F20022002
SKI DOOLEGEND 50020022003
SKI DOOLEGEND 500 SS20042004
SKI DOOLEGEND 500F20022002
SKI DOOLEGEND 60020022003
SKI DOOLEGEND 70020022004
SKI DOOLEGEND 80020022002
SKI DOOMACH 119971999
SKI DOOMACH Z19972003
SKI DOOMACH Z LT19971999
SKI DOOMXZ 380F20022002
SKI DOOMXZ 44020002000
SKI DOOMXZ 440F20012001
SKI DOOMXZ 50020002002
SKI DOOMXZ 500F20022002
SKI DOOMXZ 58319971998
SKI DOOMXZ 600HO20032003
SKI DOOMXZ 67019971998
SKI DOOMXZ 670 H.O.19991999
SKI DOOMXZ 70019992003
SKI DOOMXZ 80020002003
SKI DOOMXZ X 44020022003
SKI DOOSKANDIC SUV 550F20062007
SKI DOOSUMMIT 60019992002
SKI DOOSUMMIT 600HO20032003
SKI DOOSUMMIT 70020012003
SKI DOOSUMMIT 700 SB MILLENIUM20002000
SKI DOOSUMMIT 80020012002
SKI DOOSUMMIT 800HO20032003

Tämän tuotteen ostaneet ostivat myös…


Sno-X Liuku nastojen O-Rengas TRA
Saatavuus
Varastossa

Sno-X Liuku nastojen O-Rengas TRA

4,89 €
NGK BR9ECS Sytytystulppa kiinteällä nipalla
-15%
Saatavuus
Varastossa

NGK BR9ECS Sytytystulppa kiinteällä nipalla

11,39 € 13,40 €
Sno-X Liukunasta Lynx, Ski-Doo 500, 550, 600  12kpl
Saatavuus
Varastossa
Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 15.10.2021 alkaen.

Verkkokauppa

Northern Sledparts, Markus Roukala, markusroukala@northernsledparts.com, 04578326628 .

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Klarna Checkout

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat lasku, osamaksu, korttimaksu sekä verkkopankkimaksut. 

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Northern Sledpartsin yleiset ehdot. 

Paytrail

Paytrail on sinulle turvallinen maksutapa. Meillä on Finanssivalvonnan myöntämä maksulaitostoimilupa. Palvelu on Paytrail Oyj:n (y-tunnus 2122839-7) ylläpitämä, ja se on osa Nets-perhettä.

Paytrail-maksunvälityspalvelu välittää maksusi kauppiaalle. Jos tiliotteellasi tai luottokorttilaskullasi näkyy Paytrail Oyj, olemme välittäneet maksusi.

Verkkokauppa toimii tuotteiden ja palveluiden markkinoijana sekä tuotteiden toimittajana asiakkaalle. Verkkokauppa huolehtii kauppaan liittyvistä lakisääteisistä sekä itse määrittelemistään muista velvoitteista. Jos haluat reklamoida tai palauttaa tuotteen, sinun kannattaa olla yhteydessä suoraan verkkokauppaan, josta tuote on tilattu.

Pankkimaksut

Käytössäsi on kaikkien suomalaisten pankkien maksupainikkeet. Voit maksaa Aktian, Danske Bankin, Handelsbankenin, Nordean, Oma Säästöpankin, Osuuspankin, POP-pankin, Säästöpankin, S-pankin ja Ålandsbankenin maksupainikkeilla. Tiliotteellasi maksunsaajana näkyy Paytrail Oyj, me välitämme maksusi verkkokauppiaalle. Verkkokaupasta sinut ohjataan suoraan omaan pankkiisi suorittamaan maksu turvallisesti.

Luottokorttimaksut

Voit maksaa verkkokaupassa Visa-, Visa Debit-, Visa Electron-, MasterCard-, Debit MasterCard - ja American Express -korteilla. Verkkokaupassa ovat käytössä kansainväliset Verified by Visa -, MasterCard SecureCode - ja American Express SafeKey -todentamispalvelut.

Paytrail Oyj näkyy maksun saajana korttilaskulla ja välittää asiakkaan maksaman maksukorttimaksun suoraan kauppiaalle. Korttimaksaminen tapahtuu turvallisesti suojatulla maksulomakkeella, eikä maksukortin tietoja tallenneta verkkokaupan järjestelmiin.

Mobiilimaksutavat

Mobiilimaksutavat Pivo, MobilePay ja Siirto ovat sovelluksessa toimivia palveluita, joilla voi maksaa verkko-ostoksia tilisiirtona tililtään tai korttimaksuna kortiltaan hyväksymällä maksun kyseisessä sovelluksessa.

Pivolla onnistuvat lisäksi Siirto-maksut, jolloin maksun voi hyväksyä missä tahansa Siirtoa tukevassa sovelluksessa. Apple Pay on Apple-laitteessa toimiva palvelu, jolla voi maksaa ostoksia laitteeseen liitetyltä maksukortilta.

Pivo

Käyttöehdot ovat tarjolla Pivon sivuilla:
Pivon käyttöehdot

MobilePay

Ehdot ovat tarjolla MobilePayn sivuilla:

MobilePayn ehdot

Siirto

Siirto-maksuihin sovellettavat ehdot:

OP:n yleiset euromaksuehdot (.pdf)

Siirto-palvelun käyttöehdot Nordealla (.pdf)

Apple Pay

Käyttöehdot ovat tarjolla Applen sivuilla:
Apple Payn käyttöehdot

Lasku- ja osamaksupalvelut

Lasku- ja osamaksupalveluita Paytrailin kautta tarjoavat OP, Walley, Jousto ja AfterPay. Walley tarjoaa lasku- ja osamaksuvaihtoehdon myös yritysasiakkaille.

Luethan vielä rahoitusyhtiökohtaiset tarkemmat ehdot, jotka näet hyväksyessäsi maksun. Kun hyväksyt maksun, hyväksyt samalla rahoitusyhtiön ehdot.

Walley

Walleyn yleiset lasku- ja erämaksuehdot yrityksille (.pdf)
Walleyn yleiset lasku-, tililuotto ja erämaksuehdot (.pdf)
Vakiomuotoiset eurooppalaiset kuluttajaluottotiedot (.pdf)
Lue lisää: walley.fi

Jousto

Jousto-tuoteseloste (.pdf)
Lue lisää: jousto.com

OP Lasku

OP Laskun kuluttajaehdot (.pdf)
OP Laskun tuoteseloste kauppiaalle (.pdf)
Lue lisää: op.fi

AfterPay

Lue lisää: afterpay.fi

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Northern Sledparts, Markus Roukala markusroukala@northernsledparts.com

Toimitustavat ja -kulut

Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Toimitusaika

Yleisimmät toimitusaikamme Suomeen vaihtelevat tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Asiakkaalla on Suomen kuluttajansuojalain mukainen 14 päivän vaihto- ja palautusoikeus. Palautusoikeus koskee vain alkuperäispakkauksessa olevia käyttämättömiä, avaamattomia ja myyntikelpoisia tuotteita. Sähkö- ja viritysosilla ei ole vaihto-, eikä palautusoikeutta. Asiakas vastaa ensisijaisesti vaihdosta ja palautuksesta aiheutuneista kuluista, kuten toimitusmaksuista. 

Pakkaa tuote ja kaikki siihen kuuluvat osat huolellisesti. Mieluiten sitä pakkausta, jossa tuote on sinulle toimitettu. Asiakas vastaa palautettavan tuotteen vahingoittumisesta, jos tuotetta ei ole pakattu asianmukaisesti. 

Liitä palautuksen mukaan seuraavat tiedot:
• asiakasnumerosi, nimesi, osoitteesi, puhelinnumerosi sekä pankkitilinumerosi IBAN-muodossa
• palautuksen syy (vapaaehtoinen) 
• kopio Northern Sledpartsin tilausvahvistuksesta/laskusta

Jos haluat vaihtaa tuotteen, lisää myös uuden vaihdettavan tuotteen nimi ja tuotenumero. Tuotteen vaihdosta olemme sinuun yhteydessä.  

      Palautusosoite:
      Northern Sledparts, Kokkolantie 1425, 85180 Rahja. 

      puh. 04578326628

      Sähköposti: markusroukala@northernsledparts.com

      Emme vastaanota palautuksia yli 14 vrk kuluttua toimituksesta. Kun palautus on hyväksytty, rahat palautetaan suoraan tilillesi palautuksen vastaanoton ja käsittelyn jälkeen. 14 vrk lasketaan siitä päivästä, kun tilaus saapuu asiakkaalle. 

      Reklamaatio 

      Asiakkaan on ilmoitettava virheestä viivytyksettä Northern Sledpartsille. Asiakas on velvollinen esittämään ostotodistuksen, kuitin tai muun todistuksen ostosta ja ajankohdasta palautuksen yhteydessä tai reklamoidessaan tavaran virheestä. Kuluttajasuojalain mukaisesti asiakkaan on ilmoitettava virheestä kohtuullisessa ajassa siitä, kun asiakas havaitsi virheen tai hänen olisi pitänyt havaita se.

      Reklamaatiot käsitellään ainoastaan kirjallisesti. Vapaamuotoisen reklamaation voi toimittaa joko sähköpostilla osoitteeseen markusroukala@northernsledparts.com. 

      Lunastamaton paketti

      Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset. 

      Ongelmatilanteet

      Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.

      Suodata tuotteita